.

.

25 Парчиња Денот на Вљубените Сликарство Stencils 6 x 6 Инчи Обновливи Пластични Stencils Образец Срце Облик Образец за Валентин Слика на Дрво Коверти DIY Занает Декорација Ма?

25 Парчиња Денот на Вљубените Сликарство Stencils 6 x 6 Инчи Обновливи Пластични Stencils Образец Срце Облик

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Пакет Содржи : 25 парчиња на одмор stencils со многу класични модели се содржани во вашиот пакет; Доволно количество и разни шема ќе ги задоволи вашите различни DIY потреби, и исто така можете да ги споделите со вашите добри пријатели и членови на семејството кои како цртање.Дизајниран со Соодветна Големина : овие Денот на Вљубените сликарство материјали мерки за прибл. 15 х 15 см/ x 5.9 5.9 инчи, кој е лесен за складирање и употреба, и удобен за вас за печатење на било која површина; Оваа компактна големина не заземаат многу простор во вашата фиока.Здрав Материјал : Валентин занает резерви се зема од пластични материјали, здрав и лесен, не е лесно да се скрши; Кој со перат и еднократно дизајн, мулти стил сликарство материјали може да се мијат по секоја употреба и се чуваат за следната употреба.Применливи Прилики : ова плик дефиниција за сликарство на дрво може да биде добро да се применат на многу рамни површини, како што се врати, дрво, маса, ѕидови, прозорци, столици, ткаенини, envelops, подароци, картички и така натаму, украсување на вашиот дом и партијата на свадба, Денот на Вљубените и други денови.Користење Едноставно : само поправи пластични stencils за карта во донесувањето одлуки на рамна површина, и потоа да се сликам со некои бои ви се допаѓа; На пенкала, четки, бои, спрејови, мастила, текстурирање креми, креда, acrylics, и другите се ОК, само изберете соодветен начин во зависност од вашите проекти.Се пренесе љубовта кон омилениот : Можете да го испратите овие празник stencils за сликарство на дрво на оние луѓе што го сакаат и се грижат за, како што се вашиот дечко, девојка, мајка, сестри, браќа, ќерки, синови, татко, добри пријатели, роднини, соседи и така натаму, кога во близина на Денот на Вљубените, споделување на радост на фестивалот, тие ќе бидат многу среќни.Полн со дебели празник атмосфера : На обновливи сликарство stencils се дизајнирани со многу Денот на Вљубените елементи, како што се љубовно писмо, срце облик и повеќе, живописни и жива, создавајќи силна топло празник атмосфера.Карактеристики : Материјал : пластични Боја : како што е прикажано на слики Size : прибл. 15 х 15 см/ x 5.9 5.9 инчи Пакетот вклучува : 25 x Вљубените сликарство stencils Топло белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Ве молиме да се мијат овие цртање stencils во време по секој пат кога ќе ги користите.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ