.

.

Сите-Една Паста за заби (Anise, 5 Унца) - 70% Органски Состојки, Природни и Ефективни, Флуор-Бесплатно, SLS-Бесплатно, Помага Freshen Здив, го Намалуваат Плакот Pack 2

Сите-Една Паста за заби (Anise, 5 Унца) - 70% Органски Состојки, Природни и Ефективни, Флуор-Бесплатно, SLS-Бесплатно,

DEN 574.56

Количина на стоки
Достапно на барање

Нашите ниско пенење формула чисти вашиот pearly белци, без страв од груби или штетни состојки.Тоа нема синтетички детергент пенење агенти, флуор, без вештачки бои, вкусови, carrageenan, или конзерванси.СВЕЖ И ЧИСТ.Овој едноставен, но ефикасна паста за заби стимулира устата, забите, непцата и јазикот, оставајќи ги свежи и чисти.Направен во една 100% рециклираат кутија и цевка.ОРГАНСКИ СОСТОЈКИ нуди вегетаријанска храна, и состојки кои се 70% органско.Го намалуваат плакот и избелуваат забите со чистење на состојки.Оваа формула ќе го негуваат вашите непца, како да се задржи вашата уста освежен, обновена и чиста.ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ.Четкање со само што влегов подобро.Ниту една од состојките или организми, од кои тие се добиваат се генетски модифицирани.Добиете поголема, посветла насмевка и подобро дентална хигиена, како да ја заштитите вашите заби.СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ И ВЕГЕТАРИЈАНСКА ХРАНА.Сертифицирани органски од страна на USDA Националната Органска Програма и заверена Вегетаријанска од страна на Вегетаријанската Акција.Ова е исто така еден горд поддржувач на животните застапување организации, и е Скокајќи Bunny заверена суровост-слободни.Сите-Една Паста за заби со 70% органски состојки!Нашите ниско пенење формула значи ние бевме во можност да се направи ефикасна паста за заби која ви помага да ги избелуваат забите, го намалуваат плакот и freshen здив бесплатно на SLS или други синтетички детергенти!Тоа е, исто така, флуор-бесплатно, глутен-бесплатно, carrageenan-бесплатно, суровост-слободни и вегетаријанска храна.Без вештачки бои, вкусови, конзерванси, или засладувачи—никој!Овој едноставен, но ефикасна паста за заби стимулира устата, забите, непцата и јазикот, оставајќи ги свежи и чисти.За да помогне да се намали плакета и избелуваат забите.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ