.

.

Мелење Машина Резба Пршлен, Замена Агол Мелница резби во Дрво Диск Волфрам Челик за резби во Дрво(црна)

Мелење Машина Резба Пршлен, Замена Агол Мелница резби во Дрво Диск Волфрам Челик за резби во Дрво(црна)

DEN 2277.60

Количина на стоки
Достапно на барање

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВОЛФРАМ ЧЕЛИК : Направен од волфрам челик, има подолг сервисен живот и се трајни.ИЗДРЖЛИВИ И ОТПОРНИ на АБЕЊЕ : На работ на волфрам челик сечилото отпорни на абење, и мелење ефикасност е на високо ниво.ДОБРИ РАБОТНИ ПЕРФОРМАНСИ : Ова резби во дрво диск има силна practicability, и може да се користи за сечење, со полирање и обликување.АЖУРИРАЊЕ ЗАМЕНА : Може да се користи за да го замените стариот или оштетени старите делови, професионална изработка, нема потреба да се грижите за неусогласеност.КРИВИ ЗАБИТЕ EDGE : криви заби нож е погоден за дрво carvings, корен carvings, полиран чај коцки, кафе маси, итн.Функција : 1. ИЗДРЖЛИВИ И ОТПОРНИ на АБЕЊЕ : На работ на волфрам челик сечилото отпорни на абење, и мелење ефикасност е на високо ниво.2. КРИВИ ЗАБИТЕ EDGE : криви заби нож е погоден за дрво carvings, корен carvings, полиран чај коцки, кафе маси, итн.3. ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВОЛФРАМ ЧЕЛИК : Направен од волфрам челик, има подолг сервисен живот и се трајни.4. АЖУРИРАЊЕ ЗАМЕНА : Може да се користи за да го замените стариот или оштетени старите делови, професионална изработка, нема потреба да се грижите за неусогласеност.5. ДОБРИ РАБОТНИ ПЕРФОРМАНСИ : Ова резби во дрво диск има силна practicability, и може да се користи за сечење, со полирање и обликување.Спецификација : Предмет Тип : Резба Disc Material : Волфрам Steel Inner Дијаметар : Прибл. 90mm / 3.5 in Outer Дијаметар : Прибл. 16mm / 0.6 in Number На Забите : 8 Teeth Use Модел : 16mm / 0.6 во Отворот Агол Grinder Use Сцена : Погоден За Сите Видови На Иглолистен, Тврдо, резби во Дрво, Корен Резба, Полиран Чај Фах, Кафе на Маса, Итн.Пакет Листа : 1 x Резба Disc Note : 1. Аголот мелница не треба да биде премногу лошо, тоа е најдобро да се донесе рачка, и не го отстрани заштитниот поклопец;2. Бидете сигурни да се одржи вашите раце цврсто за време на работата, не се расејува, и исклучете го моќ, кога ќе престане да работи;3. Јадете помалку храна, кога ќе почнете да ги користите за тоа, инаку тоа лесно ќе го враќа, забави, каде што има лузни на дрво;4. Објектот за да се управува, треба да се фиксни, и не е потребно за заштита треба да се направи (како што се ракавици, очила).

Деталните информации

Item Type:
Carving Disc
Material:
Tungsten Steel
Inner Diameter:
Approx. 90mm / 3.5in
Outer Diameter:
Approx. 16mm / 0.6in
Number Of Teeth:
8 Teeth
Use Model:
16mm / 0.6in Aperture Angle Grinder
Use Scene:
Suitable For All Kinds Of Softwood, Hardwood, Wood Carving, Root Carving, Polished Tea Tray, Coffee Table, Etc.
Package List:
1 x Carving Disc :
1. The angle grinder should not be too bad, it is best to bring a handle, and do not remove the protective cover; :
2. Be sure to hold your hands tightly during operation, don't be distracted, and turn off the power when you stop working; :
3. Eat less food when you start to use it, otherwise it will easily rebound, slow down where there is scarring on the wood; :
4. The object to be operated should be fixed, and necessary protection should be done (such as gloves, goggles) :

Тие исто така купуваат со овој производ