.

.

SilverStone Технологија Cybenetics Злато 800W 2U Излишни Напојување (SST-2R0800FCGD-А)

SilverStone Технологија Cybenetics Злато 800W 2U Излишни Напојување (SST-2R0800FCGD-А)

DEN 17945.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. 800+800 W 24hour и добро работни перформанси на 45℃ целосно континуирана излезна моќ.Cybenetics Gold Certified.Јапонски electrolytic кондензатори. 2 U излишни форма фактор со 84mm(W) x 82mm(H) x 217mm(D).Активни ПРЕСТАПНА (целосен опсег).Топла swappable дизајн.Погодни се повлече-надвор рачка барови.Индустрија-водечки сигурност.Поддржува PMBus 1.2. За корисници со критични системи или фајл-сервери, ништо не е поважно од напојување со сигурност и секогаш до redundancy.By комбинирање докажано индустриски одделение компоненти, повисока ефикасност дизајн, и вклучување на PMBus 1.2, неверојатни двојна 1000 W независна моќ пакети сместени во внатрешноста на 2 U рамка овозможи можност да уживаат куршум-доказ за безбедност на 24/7 сервер во само за секој случај и да било систем!На Silver Stone GM800 2 U Злато е двојно излишни напојување нуди Злато-ниво на ефикасност, со излезна моќност од 800 W на 45℃ целосно континуирано работење, како и компатибилност со PMBus 1.2 стандард.Поединечни единици се топли swappable преку практично се повлече рачки и функција Јапонски electrolytic кондензатори и моќен единствен +12 V железнички дизајн.Кабли, вклучени се како што следува : .

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ