.

.

EAI Нафта Печат 1.250x2.750x0.375 ТЦ Двојно Усна w/Пролет. 1 1/4x2 3/4x3/8 Метал Случај w/NBR Слој

EAI Нафта Печат 1.250x2.750x0.375 ТЦ Двојно Усна w/Пролет. 1 1/4x2 3/4x3/8 Метал Случај w/NBR Слој

DEN 357.60

Количина на стоки
Достапно на барање

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина нитрилна гума за сигурен и траен перформанси.Оваа 1.25" ID гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, овој инчен нитрилна нафта печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.ДИМЕНЗИЈА : Избрана големина на 31.75 mm x 69.85 mm x 9.52 mm совршен двојно усна нафта печат за autos, мотоцикл crankshafts, camshafts, оска шахти, машини, вода, пумпи, вентили, предните и задните тркала, и возила мотори.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени инчен ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 1.25" x 2.75" x 0.375" ТЦ нафта печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ