.

.

ППП Катран-ific Кожата Олеснување Куче Шампон, 1-Галон

ППП Катран-ific Кожата Олеснување Куче Шампон, 1-Галон

DEN 1295.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Ублажува мирис, flaking, crusting, влажни и суви површини^Наменета за третман на генерализирана кожни болести и seborrhea^Често ја елиминира потребата за третман на стероид^Елиминира мирис и остава пријатен мирис^Достапен во 1-галон големина.Оваа Катран-ific кожата олеснување шампон обезбедува итно ослободување од гребење, flaking, и мирис предизвикан од сродниот-залак иритации, не-специфични кожни заболувања, и seborrhea.Ублажува мирис, flaking, crusting, влажни и суви површини.Дизајниран за лекување на генерализирана кожни болести и seborrhea.Често ја елиминира потребата за третман на стероид.Елиминира мирис и остава пријатен мирис.Ќе не дамка на whitest грб.Безбедна за кучиња и puppies дванаесет недели старост.Шампон не се препорачува за употреба на мачки.Состојки се рафинирани катран решение (polytar-B) 2 проценти, предизвикана сулфур 2 проценти, салицилна киселина, 2 проценти.Разводнета до 12-1. Оваа medicated шампон содржи Polytar-Б, само не-тумор-производство на катран подготовка за употреба на луѓето и животните.Достапни во 1-галон големина.Мерки 12-инчен должина од 6-инчен ширина од 6-инчен висина.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ