.

.

trestique Фондацијата Стап, Refillable Фондацијата се Соочуваат со Стап со Вградена Во Фондацијата Сунѓерот, Чиста Убавина Медиум Покриеност Фондација за Одржлив Фондација

trestique Фондацијата Стап, Refillable Фондацијата се Соочуваат со Стап со Вградена Во Фондацијата Сунѓерот,

DEN 720.00

Количина на стоки
Достапно на барање

ФОНДАЦИЈАТА СТАП : На бестежин, крем-врз основа формула глајд модели на напор за buildable, средни покриеност заврши и е исполнет со нега на кожата-инспириран состојки.Резултатот е блескава тен дека е подготвен да се соочи со денот.ФОРМУЛА : Формулиран со Морков Комплекс безбедно и природно, штитови кожата од штетните ефекти на сина светлина.Хијалуронска Киселина и Сончоглед Вита Actives помага да се минимизира појавата на фини линии и брчки и даваат на кожата длабока хидратација.ВГРАДЕН-ВО АПЛИКАТОРИ : прилагодено-дизајнирани, ултра-кадифен фондацијата сунѓерот апликатори алатка нежно мешавини без streaking или caking.На мешање сунѓерот може да биде лесно да се отстрани и измиени или заменува како што е потребно.ЧИСТА ФОРМУЛИ : Ние сме КАРТАТА е-уверение Суровост-Слободни и Вегетаријанска храна.Ние никогаш нема да се формулира со штетни состојки, вклучувајќи ги и parabens, phthalates, сулфати, Штипки, BHA, глутен, мирис, минерални масла, формалдехид, triclosan/tricarbon, и повеќе.REFILLABLE, ОДРЖЛИВ УБАВИНА : Ние направивме прва, целосно refillable, Нула-Отпад убавина систем.Кога рефил е завршена, едноставно повлечете го рефил кертриџ надвор од својата морнарица Засекогаш Случај.Задржи Засекогаш Случај и купување нова формула рефил.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ