.

.

200PCS Сина Лемење Печат Жица Конектори 16-14Awg,OURU Морски Одделение Топлина се Смалуваат Жица Конектори,Водоотпорен Изолирани Топлина се Смалуваат Лемење Конектори,Зад

200PCS Сина Лемење Печат Жица Конектори 16-14Awg,OURU Морски Одделение Топлина се Смалуваат Жица Конектори,Водоотпорен

DEN 837.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Лемење Печат Жица Конектори : Повеќето едноставен и ефикасен начин да се поврзете жици.Во еден чекор имате компактен, безбедна, водоотпорен и изолирани конекција.Богата Лемење : Кога топлина се применува лемење текови и заврши на жица,направи чиста, цврста, тесни врски.Полиолефин Цевка : Одлично полиолефин материјал, составен сооднос 2 : 1, изолација се намалува и создава печат што ги држи надвор отпорност на корозија.Водоотпорен : Доволно топла топи лепило може целосно да се печат на жици.Водоотпорна функција.Она што Ќе Добиете : 200 Pcs сина топлина се смалуваат лемење задник конектори 16-14.Нашите грижете се-бесплатно 24 месеци гаранција, и пријателски услуги на клиентите.OURU 200 PCS Сина Топлина се Смалуваат Лемење Задник Конектори Спецификација : Големини : Дијаметар од 4.5 мм, Кабел пресек 1.5-2.5 mm2 (A. W. G. : 16-14) Тема : Водоотпорен Печат-Двојно Ѕидови цевки обезбедува водоотпорен печат и го спречува жица корозија.Топла Топи Лепило & Лемење внатре, запечатени со Напредни Водоотпорен Функција Брз и Лесен Операција, Само во дресот на вашиот жици, вметнете ги во конектори и примена на топлина.Транспарентен ракав дава прецизен увид, лесна контрола лемење процес Не се Лизга Жица Контакт-Цевки се намалува во големина и лемење ќе се стопи и протокот низ одземени жици, да се обезбеди силна држи, се избегнува жици лизгање надвор од терминалот упатство за употреба : Вметнете жици во лемење ракав.Се применуваат топлината на лемење додека занишан на топол воздух пиштол, благо речено.Топлина близина на највисоката поставка (користи 1500w топлина пиштол)додека не го видите на лемење сјај потоа запре.Работа.Голема жици решение за тешко да се постигне или ограничен простор области.Бидејќи не се crimping е потребен за овие лемење на жица конектори, лесно можете да ги користите во тешко да се постигне или ограничен простор средини.Едноставно позицијата на голиот жици во лемење ракав и примена на топлина за да се заврши врската.Направи правилно лемење и водоотпорен конекции за помалку од 30 секунди.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ