.

.

Nanuk 933 Водоотпорен тежок Случај со Поместена Dividers - Портокал

Nanuk 933 Водоотпорен тежок Случај со Поместена Dividers - Портокал

DEN 737.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Внатрешни Димензии L18.0" x W13.0" x H9.5" | Надворешни Димензии L19.9" x W16.1" x H10.1" | Вклучува поместена divider вметнете со капак пена.Водоотпорен (IP67 оценет), dustproof, shockproof Автоматско чистка вентил equalizes притисок во внатрешноста на случај кога патувате.NK-7 смола е неверојатно отпорност на NANUK случаи се дизајнирани за да преживее најтешките патување.Две Powerclaw (патентирана) тројно дејство брави моделирани во супер-тешка Најлон задржи случај безбедно користење на затворен compressive сила.NANUK случаи се дизајнирани за да се заштитат најчувствителните опрема во harshest средини.Дали се борат жешкото топлина на пустината Сахара или коскената застрашувачки ладно на арктикот, секој детал од NANUK е префинет и усовршени да понуди највисока во заштита и перформанси.Од нашите високо-влијание NK-7 смола на нашата Моќ Ноктот брави, NANUK е дизајниран и произведен да строги воени спецификации за да се надмине потребите на најсложените корисници.Овие речиси неуништив, лесни, вдп случаи нудат врвна степен на заштита во различни големини, конфигурации и бои.Обиде со голем избор на дополнителна опрема и неверојатен степен на customizability, NANUK е најдобар избор да се движат вашиот опрема во целосна безбедност.Дали транспорт вредни опрема целиот свет или едноставно заштита на чувствителни алатки во урбаната џунгла, NANUK е предизвик.NANUK доаѓа натоварен со иновативни карактеристики.Безброј часови на истражување и развој се отиде во дефинирање на барањата за NANUK.Резултатот е линија на случаи кои се опремени за да се сретне денешните предизвици.Одговарајќи на повратни информации од професионалци во различни области, NANUK е еволуција на традиционалните заштитна случаи.NANUK има, исто така, се дизајнирани да се приспособат како што се менуваат вашите потреби.Многу функции што се опционални и на други случаи се стандард на NANUK.Со интегрирање прилог карактеристики во случај на фазата на дизајнирање, можете лесно да додадете на рамо, рака или панел за полнење без менување на случај со дупки или дополнителен хардвер.Прилогот карактеристики се веќе таму кога ќе им треба.Водоотпорен.Лесни отпорност на NK-7 смола.Моќ Ноктот latching систем.Мек зафат свитлива се справи со рачка престој.Интегрирани капак престој. 100% од нерѓосувачки челик хардвер.Подлога lockable.Интегрирани рамки систем.Пластовидно.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ