.

.

Корисни 10pcs Голем Шок Апсорбер на Ролан sj1000/1045/xc540/sj640/xj640 Шок Апсорбер за Голем Формат Печатач Печатач Додатоци

Корисни 10pcs Голем Шок Апсорбер на Ролан sj1000/1045/xc540/sj640/xj640 Шок Апсорбер за Голем Формат Печатач

DEN 1958.40

Количина на стоки
Достапно на барање

На производ ги користи најдобрите квалитетни материјали, можете да го користите подолго време.Инсталација и отстранување е многу едноставно, можете брзо да го замени тоа, ве молиме да обрнете внимание на конекторот за да се осигура дека тоа е правилно поврзан на вашата машина.Обемни испитувања се врши пред да замине на фабрика за да се осигура дека секој еден е совршен.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Име на производ : Мастило амортизерите.Ве молиме да го проверите производот модел за да бидете сигурни дека ќе се избере точниот model Model број : SY - damper Type : Other Product име : Мастило damper Suitable за : за Ролан SJ1000/1045/XC540/SJ640/XJ640 damper Item : Мастило амортизерите за Ролан SJ1000 /1045/XC540/SJ640/XJ640 damper Material на амортизерите : PP material Size на амортизерите конектор : 4*3мм и 3*2mm за choose Type на мастило амортизерите : голем нето филтер со квадратни тип на амортизерите 1 лот : 10pcs10pcs висок квалитет голем шок апсорбер на Ролан SJ1000/1045/XC540/SJ640/XJ640 шок апсорбер за голем формат printer Product description1. голема амортизерите е да се спречи печати ја главата од затнати, ќе треба да ја замени овие апсорбери на секои шест monthsthese апсорбери работа за растворувач и вода базирани на инк-џет печатари.2. голема амортизерите компатибилен за следниве модели : за Roland : SJ1000/1045/XC540/SJ640/XJ640 за mimaki JV-за mutoh VJ1604/250 DX4prinerhead.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ