.

.

Гербер 1 Храна, Круша Pureed Храна за бебиња, 2 Унца Кади, 2 Count (Пакување од 8)

Гербер 1 Храна, Круша Pureed Храна за бебиња, 2 Унца Кади, 2 Count (Пакување од 8)

DEN 959.76

Количина на стоки
Достапно на барање

ПРВИОТ ВКУСОВИ : Започнете вашето бебе е доживотна љубов на овошје и зеленчук со овие една различни овошје & растителни purees.Тие се идеални за воведување на нови вкусови & проверка за нестабилност.ВИСТИНСКИ ОВОШЈЕ и ЗЕЛЕНЧУК : Оваа текстура е само во право за бебиња почнувајќи материи, направени со вистински овошје и зеленчук кои ги исполнуваат нашите високи стандарди.Unsweetened & unsalted без додаден скроб, вештачки вкусови или бои.PUREED ДОБРИНА : Воведување на вашиот мал една до добрина на овошје, зеленчук и други здрави состојки.Нашите бебешка храна е љубов направени & квалитет тестирани пред тоа е доволно добар за да биде наречен Гербер.ЗДРАВО ОПЦИИ : Воведување на вашето бебе или дете да го овошје, зеленчук и други здрави состојки со Гербер младата формули & доењето исхраната, жита, пире пошта & кади, закуски и повеќе.Здравјето и безбедноста на вашиот малку еден бил и секогаш ќе биде Гербер е највисок приоритет.Ние сме лидер во младата исхрана, не само затоа што растеме храна која ќе се хранат вашиот малку, но, исто така, затоа што знаеме што исхрана вашиот малку треба.Започнете вашето бебе е доживотна љубов на овошје и зеленчук со нашиот единствен овошје или зеленчук бебе храна.Текстурата е само во право за воведување на цврст отпад на вашиот малку еден.Еден различни овошје или зеленчук се идеални за воведување на нови вкусови и да се провери за нестабилност.Овој рецепт содржи многу љубов, грижа и 1/3 круша по када.Овие круши биле одгледувани за користење на нашата Исчисти Полето Земјоделски практики.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ