.

.

Ticonderoga Мојот Прв Tri-Напишете Дрво-Случаи Моливи, Неонски Бои, 12 Count (X13012)

Ticonderoga Мојот Прв Tri-Напишете Дрво-Случаи Моливи, Неонски Бои, 12 Count (X13012)

DEN 215.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Пет светла, неонски бои.Ергономски, триаголен облик промовира точни молив зафат.Голема големина идеални за мали раце.Дебели, графит #2 јадро.Пред-заостриле.PMA заверена од не-токсични.На Ticonderoga почетник молив дека наставниците и родителите љубовта е сега на располагање во светли неонски бои!Оваа триаголен облик, во текот големина молив е идеален за децата во раните фази на нивниот пишување развој.Голем големина (13/32") е лесно за мали раце да се одржи за време на природно ергономски, триаголен облик помага учат точни молив зафат.Појавување на неонски латекс-слободен гуми.Густата графит #2 јадро обезбедува широк мазна линија.Премиум дрво собрани од одговорно успеа извори обезбедува непречено, дури и острат со минимални кршење.Наставниците сакаат Ticonderoga за својата стабилност и craftmanship.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ