.

.

Кожа Дефиниција, Паричник DIY Шема Лесно за Чување Картичка Пакет Акрилик Дефиниција Јасно Погодно за Сечење за Паричник

Кожа Дефиниција, Паричник DIY Шема Лесно за Чување Картичка Пакет Акрилик Дефиниција Јасно Погодно за Сечење

DEN 340.56

Количина на стоки
Достапно на барање

2 Различни форми на кожа за на доградба на акрилни обрасци може да ги исполни вашите различните потреби за картичка пакет за дизајн.На акрилик дефиниција е транспарентни и јасни, кој е многу удобен за сечење кожа модели.Надворешноста на ова јасно акрилик дефиниција е покриен со слој од kraft на хартија за да се спречи судир и гребнатини за време на транспортот.На оваа високо‑квалитетни акрилик дефиниција е лесно за чување и може да се користи за долго време.Овие DIY акрилик дефиниција се од висок квалитет, може да издржи долго‑рок дизајн притисок, и има добри перформанси.Функција : 1. На оваа високо‑квалитетни акрилик дефиниција е лесно за чување и може да се користи за долго време.2. 2 Различни форми на кожа за на доградба на акрилни обрасци може да ги исполни вашите различните потреби за картичка пакет за дизајн.3. На акрилик дефиниција е транспарентни и јасни, кој е многу удобен за сечење кожа модели.4. Надворешноста на ова јасно акрилик дефиниција е покриен со слој од kraft на хартија за да се спречи судир и гребнатини за време на транспортот.5. Овие DIY акрилик дефиниција се од висок квалитет, може да издржи долго‑рок дизајн притисок, и има добри перформанси.Спецификација : Предмет Тип : Јасно Акрилик Template Material : Acrylic Function : Може да го користат моделот за да се направи картичка package Finished Производ Стил : Картичка package Hardware Референца : Snap button Material Опис : Прибл. 2.5 cm / 1in (референца)1. Тешко кожа, како што се зеленчук мека кожа, се препорачува да се намали заедно моделот линија со awl, или исечете директно со кожа нож.2. За некои кожа обработени со посебна занаети, кортекс не може да бидат означени со awl, па тоа треба да се намали со пенкало.Големина : Прибл. 11.3 cm / 4.4in8.3cm / 3.3in22.5cm / 8.9in9.3cm / 3.7 во Пакет Листата : 2 x Акрилик Одбор.

Деталните информации

Item Type:
Clear Acrylic TemplateMaterial
Function:
Can use the model to make a card package
Finished Product Style:
Card package
Hardware Reference:
Snap button
Material Description:
Approx. 2.5cm / 1in (for reference)
1. Hard leather, such as vegetable soft leather, is recommended to be cut along the pattern line with an awl, or cut directly with a leather knife. :
2. For some leather processed by special crafts, the cortex cannot be marked with an awl, so it needs to be cut with pen. :
Size:
Approx. 11.3cm / 4.4in
8.3cm / 3.3in :
22.5cm / 8.9in :
9.3cm / 3.7in :
Package List:
2 x Acrylic Board :

Тие исто така купуваат со овој производ