.

.

Aufgeld 210pcs Топлина се Смалуваат Задник Конектори, Crimp Електрични Wire Конектор Водоотпорен Изолирани Задник Splice Терминал за Автомобилската Морски Брод Камион со Прико?

Aufgeld 210pcs Топлина се Смалуваат Задник Конектори, Crimp Електрични Wire Конектор Водоотпорен Изолирани Задник

DEN 988.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Брз и лесен за употреба : crimp и топлина потоа го добиете жица поврзан.Лесно да се идентификуваат : Различни бои за различни големина, исто така, со жица мерач отпечаток.Ефикасна задник конектори на пазарот : 210 PCS, вклучуваат 100 Црвена, 90 Сина, 20 Жолта.Изолирани и водоотпорен : погоден за вашиот брод,возило, дома и да било DIY жица за поврзување на проектот.Висок квалитет и трајност на : конектори направено со специјален материјал кој во согласност со сите електрични стандарди.AUFGELD 210pcs Висок Квалитет и Водоотпорен Топлина се Смалуваат Задник Конектори.Широк Опсег на Употреба : Автомобилската Repair Marine Applications Home Repair210 Pcs Висок Квалитет на Топлина се Смалуваат Задник Connectors Aufgeld топлина се смалуваат задник конектори ќе се зголеми прилив, спречување на жица неуспеси, намалување на опрема престој, и да се обезбеди помалку напон капка.Вашиот жица никогаш нема да се лизга надвор од овие водоотпорен жица конектори.Оваа технологија ви заштедува од тоа да имаат да се користи топлина се смалуваат цевки во текот на crimp.Кога топлина се применува лепило печати на жица завршува прави вашата конекција водоотпорен.Обидете еден и вие визуелно може да го видат и да имаат доверба во секој електрична конекција да се направи.Чекор да се Користат : 1. Вметнете две жици на правото големина на конекторот.2. Crimp металниот дел во средината на задник конектор со клешти.3. Се применуваат топлина на две крајот на конекторот за да се направи тоа заостри жица.Температурата на работа опсег : температурата на работа : -55℃ - 125℃Почнете да се намали температурата : 80℃Целосно да се намали температура : 130℃Широка употреба за повеќето поправка на примена : : конектори може да се користи на вашиот авто, брод, дома, приколка, RV или мотор жици проект, овие топлина се смалуваат задник терминали ќе ви помогне да се создаде безбедна и трајни врски во секое време.Тоа е исто така одличен подарок за својот татко или за кого како DIY поправка на проектот.Вие никогаш не ќе го жалам дека се подготви еден од дома за ненадејна поправка и одржување.Она што е во кутијата : 100 x Црвено Топлина се Смалуваат Жица Конектори : Кабел пресек 0.5-1.0 mm2 (A. W. G. : 22-18);90 x Сина Топлина се Смалуваат Жица Конектори : Кабел пресек 1.5-2.5 mm2 (A. W. G. : 16-14);20 x Жолта Топлина се Смалуваат Жица Конектори : Кабел крст-дел 4.0-6.0 mm2 (A. W. G. : 12-10);.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ