.

.

Визија Научно-VS-1Е-IFR07 Бинокуларна Зум Стерео Микроскоп, 10x Widefield Окуларот, За 0,7 X—4.5 X Зум Опсег, 7X—45x Зголемување на Опсегот, Столб Стојат, 144-LED Прстен Светлина со Кон?

Визија Научно-VS-1Е-IFR07 Бинокуларна Зум Стерео Микроскоп, 10x Widefield Окуларот, За 0,7 X—4.5 X Зум Опсег,

DEN 7080.00

Количина на стоки
Достапно на барање

45° склони бинокуларна главата, која ротира 360°.Двете окуларни цевки се опремени со (+/-6) диоптрија прилагодливи, за да се компензира за око-сила разлика кога е потребно. 7x—45x стандард, зголемување на опсегот.На parfocaled оптички дизајн обезбедува слики остануваат остри, јасни и фокусирани, во текот на целиот зголемување опсег.Тешки и стабилна поддршка рака со заклучување-завртка за да се постават 360° rotatable оптички тело, кој исто така го прилагодува нагоре-надолу на вертикална пост застане.Прецизна, тешки-должност решетката и крило фокус механизам, со големи копчиња и прилагодливи тензија контрола. 144-LED прстен светлина со интензитет контрола, гаранции јасна-и-свежи, кул-да-допир бела светлина, која трае до 60x подолго од традиционалните волфрам лампи.Стабилна и разноврсна, зум стерео микроскоп.Совршен за биолошки, лабораториски и индустриски апликација, и со цел да се обезбеди извонредна вредност, без да ја загрози ефикасноста.Оваа Визија Научни бинокуларна зум стерео микроскоп е идеален за лабораторија, индустриски или медицински апликации.Користејќи ја својата висока резолуција, голема длабочина, и голем поле на гледање, тоа е совршен инструмент за прикажување на било три-димензионални или температура-чувствителни примерок или објект.Компактен, тенок дизајн на база обезбедува додаде удобноста на корисникот и им овозможува на примерок позиции да остануваат ниски, кој обезбедува лесна достапност на светлина променлива контроли.Столб стојат нуди долга работа на далечина, да нуди максимална флексибилност кога се работи со мали или големи примероци.Солиден фрлија алуминиум со сива глеѓ заврши.Спакувани во еден опремени Styrofoam кутија; вклучува прашина маска и упатството. 5-годишно ограничена гаранција со исклучок на светилки.Specifications Head : Trinocular, 45° наклонети, се ротира 360°Окуларот : 10x WF / 20mm висока око point Zoom Опсег : 0.7 x—4.5 x, 1 : 6.4 зум ratio Magnification Опсег : 7x—45x Working Растојание : До 8" вертикална движење, До 4" оптички работи distance Focusing : Тешки решетката и крило фокус рака со тензија adjustment Stage : Црно-бело реверзибилна фаза плоча со еден пар на сцената clips Stand : Столб стојат со голем base Light Извор : 144-LED прстен светлина со интензитет control Overall Димензии : 15" x 14" x 10" / Тежина : 10 lbs Packing List Binocular зум стерео микроскоп head Pair на 10x WF eyepieces Pillar стои со base Focusing arm Pair на око guards One прашина cover User manual144-LED прстен светлина со интензитет control Power адаптер.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ