.

.

iPad Воздух Случај, Miniko(TM) Премија СТП Кожа Гроздобер Книга Стил Тенок Одговара мала Тежина Smart Случај Покрие со Авто Спие Разбуди Функција Мулти Агол Стои за iPad Возду?

iPad Воздух Случај, Miniko(TM) Премија СТП Кожа Гроздобер Книга Стил Тенок Одговара мала Тежина Smart Случај

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Компатибилен : Apple i Pad Воздух 1 Генерација 2013 (Број на Модел : A1474 / A1475 / A1476), уникатен дизајн, класичен ретро древна книга стил.Направени од високо квалитетен СТП кожа + Внатрешен superfine влакна, па добро рака-чувства водоотпорен, се лизга доказ, нечистотија доказ и отпорен на гребење, лесно да се чисти и издржливи.Авто Sleep/Wake : Вграден-во smart магнет за контрола на спиење/будење функција, како и одржување на затворен поклопец.Hands-Free Стојат Дизајн : Висок стојат стабилност, наместите различни агли како ви се допаѓа, да остане удобно за мулти-агли на гледање кога ќе се види видео .Сите опции се достапни.ДАДЕ НЕВЕРОЈАТЕН ИЗГЛЕД НА ВАШИОТ IPAD со овој случај, пишување позиција и повеќе агли на гледање со анти-лизга гумени.Оваа кожа случај е специјално дизајниран за Apple i Pad Воздух 1 Генерација 2013 Порака, Сите копчиња и пристаништа како полнење, слушалка порта, камера и говорникот се изложени; можете да уживате во вашиот уред било која функција, без да се отстрани случај, Заштита на вашиот голем таблет уред со елегантен изглед, еластична се чувствуваат, и одлична трајност на Miniko гроздобер cover Ultra-тенок СТП кожа, елегантна и убава, лесно да се носат.Со магнетни затворање,автоматски се буди или става да спијам кога капакот е отворена и затворена.Лесен пристап до сите функции и контроли.Удобен стојат потпирачот позиција за гледање филм или typing Design Easy да се носат : мала тежина капка доказ СТП кожа материјал и дизајн, можете да го носат на вашиот уред со случајот во било кое време било каде без додавање на многу големо и weight Mult агол стои : можете да уживате во вашите содржини рака слободни.Држете го вашиот уред во идеален агол за гледање на видеа и слајд шоу презентациите или за пишување на екранот тастатура на desk Auto спијам и се будам : Спиење и будна функција правење на вашиот уред одам да спијам, откако ќе се затвори, и веднаш будење тоа до кога ќе ја отворите е подготвен за користење.Овој дизајн се избегне постојано вклучување/исклучување на уредот.Само затворете ги и отворете го капакот, спаси повеќе енергија и заштита на копчето.Магнетни затворање : Силни магнетни затворање прави сигурни дека вашата затворен капак и да го заштитите вашиот уред додека во ранец, рачна ташна или briefcase со тресат Пакување Листа : 1* Гроздобер кожа случај за Apple i Pad Воздух (i Pad не се вклучени) .

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ