.

.

Рудар Напојување PSU 1800w 2U Модуларен ПСУ 100V-240V Текст 10x6Pin за S9 или L3+ или Z9 Мини или Д3 w

Рудар Напојување PSU 1800w 2U Модуларен ПСУ 100V-240V Текст 10x6Pin за S9 или L3+ или Z9 Мини или Д3 w

DEN 4056.00

Количина на стоки
Достапно на барање

1800 W рударство напојување со висок квалитет на алуминиум школка материјал, заштита на внатрешната безбедност на снабдувањето со електрична енергија, супер-топлина дисипација, како и високо-квалитет бакар жица е потрајни да нуди вашиот систем повеќе сигурен и стабилен излезни напони.На конверзија стапка е толку висока што 95% или повеќе, додека на конверзија го оценувате на пасивни ПРЕСТАПНА е често под 70%, што може да се намали на електрична енергија записи.Повеќе заштеда на енергија!. 10 x 6 Pin интерфејс, повеќе погодна за Bitcoin графичкиот процесор рударство, погоден за рудари и други сервери, овој рудар напојување е идеален избор за stably поддршка на систем за напојување.Совршен функција за заштита на Рудари, кога circut е неисправност или напојување има повисока температурата во внатрешноста, тоа ќе се исклучи автоматски да се заштити antminer.Ве молиме забележете дека поради напојување се извршува со висока моќност, висока-брзина вентилаторот за ладење е опремен ефикасно да прахосвам топлина.,Звукот ќе биде малку гласни во текот на напојување операција.Ве молиме не грижете се, ова е нормално.Фан Големина : 60*60mm голема брзина фан.високото вентилаторот за ладење 60mm. 6 PIN X 10 Компјутери.Конектори : 6 PIN.Број на Интерфејси : 10. Кабелот за напојување.висок напојување посебен кабел.должина : 4ft/120cm.AC до ВАШИНГТОН.AC 110-230 V.DC 12 V.Голем Capacitor.Висок-квалитет capacitor решение, долга-трајни и издржливи.Премиум квалитет ПХБ.Отпорни на топлина стаклени влакна одбор.Сите бакар трансформатор.Целосна бакарна жица ликвидација на магнетното јадро, висока температура отпор. 1800w Рударство Напојување 8 графичкиот процесор 1800 W Модуларен ПСУ за Bitcoin Ethereum Рудар.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ