.

.

Пролет Прекрасна Потсетник Матрицата со StudioR12 | Занает DIY Пролет Дома Декор | Боја Сезонски Дрво Знак | Обновливи Mylar Template | Изберете Големина (12 инчи x 12 инчи)

Пролет Прекрасна Потсетник Матрицата со StudioR12 | Занает DIY Пролет Дома Декор | Боја Сезонски Дрво Знак |

DEN 383.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Матрицата Care & Мерки на претпазливост : - Миење со сапун и топла вода веднаш по употреба - се Мијат пред употреба со храна или козметика - не користете амонијак-основа средства за чистење, како што тоа може да ја оштети матрицата - не се изложуваат на прекумерна топлина или во пламен - Родителски надзор се охрабруваат.Пролет Прекрасна Потсетник Матрицата - матрицата од страна на уметници во Studio R12!Вистински Отсечени Големина на Уметнички дела : STCL6136_1 : 8.СТИЛ : Лесно да се создаде совршен додатоци да се направи вашиот дом ДОМА Одлична за Подароци или Емисии.93" - (9" x 9") STCL6136_2 : 11.Супериорен во однос на винил - трајни, не-токсични, хемиски отпорни, и безбедна храна.Ако сакате да се создаде проекти кои ќе импресионира без часа на досадни следење и рака-грчеви напорна работа, тогаш не гледам подалеку!Про Stenciling Совети : - Користете сликар е лента да се обезбеди или off маска области на дизајн - За acrylics или други влажни медиуми, се отстрани вишокот од четка или апликатори кога утовар - Применуваат медиуми во повеќе слоеви, како dryly што е можно за да се спречи крварат-под - За димензионални медиуми (јас.пасти, frostings), се применуваат со форумот шпатула или палета нож.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ