.

.

pepita Мајами Бич Needlepoint Комплет

pepita Мајами Бич Needlepoint Комплет

DEN 2400.00

Количина на стоки
Достапно на барање

ПЛАТНО : Мерки околу 13 x 10 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 10 x 7 инчи.Бод пребројувањето на 11,830 - бода до брзо.МАТЕРИЈАЛ : Zweigart Моно Делукс 100% Бела Памучна платно, 13-мрежа, 13 дупки по инч, 169 бода на квадратен инч.Направен во U. S. A. Оригинални ткаенина увезени од ЕУ.ЖИВОПИСНИ БОИ : Дигитално печатени со висок контраст мастило на светла бела памучна платно, лесно да се види што ќе се прави.ВКЛУЧУВА : Целосно полнење!Целосен сет на DMC Бисер Памук #3 needlepoint конец, две #20 DMC игли, и боја шема со инструкции.Description Miami Плажа нуди различни која оди многу подалеку од сонце и песок, опфаќа светски познатиот ноќен живот и светот-познати уметнички галерии, прва класа хотели и второ-да-ниту едно јадење, дизајнер шопинг и уникатен архитектонски стил кој го прави еден од светот повеќето визуелно карактеристични региони.Мајами Бич, дом на некои од Америка е богат и познат, е олицетворение на "Сончев Флорида".Островот градот карактеристики убави песочни плажи кои се соочуваат со брановите на Северниот Атлантик, кои се движат од Lummus Парк во Јужна Плажа.Градот нуди парична казна спој меѓу високи начин на живот, историјата и уметноста.Needlepoint од Pepita Pepita Needlepoint печатени needlepoint платно е забавно за секое ниво на stitcher, од почетник преку напредно.Нема потреба да се следат комплицирано листи - дизајнот е печатен во целост во боја, право на платно.100% памук платно е издржлив, лесен за раце, и бода до брзо во 13 конци по инч.Многу платна доаѓаат со полна боја на топ листите и intructions без дополнителни трошоци.Тема Вклучува 20 skeins DMC Бисер Памук #3, плус DMC Tapestry Игла #20.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ