.

.

FMOGG Куче Количка Прилагодливи Куче инвалидска Количка се Користи за hind Нога Рехабилитација, На hind Нога инвалидска Количка е Светлина

FMOGG Куче Количка Прилагодливи Куче инвалидска Количка се Користи за hind Нога Рехабилитација, На hind Нога

DEN 818.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Нашите миленичиња количка обезбедува поддршка за кучето е hind нозе, што го прави погоден за повредени или оневозможено домашни миленици и кучиња со возраста-оштетување на мобилноста.Задржи вашето куче мобилни и удобно-ништо не може да направи на нашите домашни миленици (освен со своите hind нозе способни за мобилност) во можност да работат, да играат и да се истражуваат со своето семејство и се чувствуваат сакани. ※Ова куче количка, исто така, може да се прилагоди во висина, должина и ширина за да се осигура дека вашето домашно милениче може да се движи и да биде удобно во текот на својот животен циклус. ※Лесно за чување, транспорт и чисти нашите средни до големи куче инвалидски колички може да биде укината станот и може да биде лесно да се вчита во автомобил кога семејството патува, или во склопот чуваат кога не е во употреба.Производ : Куче количка Големина референца : како што е прикажано на сликата погоре Нога чувари може да се прилагоди според дебелината на куче нозе должината на лентата може да се прилагоди според должината на куче Ширина рамка, може да се прилагоди хоризонтално според кучето е тело ширина На искористување може да се прилагоди според куче вратот обемот Висина бар, прилагодливи според куче е на висина На анти-носат нога чувари се изработени од мек материјал, кој е безбеден и еколошки, ја спречува абразија на кучето е на кожата, има силна добра цврстина и трајност На целокупната рамка е направен од алуминиум, која е светлина, силни и издржливи Анти-триење рака дизајн, направен од сендвич мрежа материјал, со мека, lotus бор, и силна воздухот пропустливост Двојно-имајќи молчи тркала, отпорност на абење, шок апсорпција, поголема удобност На кучето количка е разумно дизајниран, лесно да го инсталирате, и повеќе пригоден за кучиња да се носат.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ