.

.

EcoSmart 75-Вати Еквивалент BR40 Dimmable Енергија Ѕвезда LED Сијалица дневна светлина (2-Pack)

EcoSmart 75-Вати Еквивалент BR40 Dimmable Енергија Ѕвезда LED Сијалица дневна светлина (2-Pack)

DEN 257.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Осветленост : 985-Лумен.Светлината изглед : 5,000 К (бел ден).Идеален за употреба во вдлабнати конзерви и песна светлината тела.Целосно dimmable со сенка-слободен искуство, влажни локации оценет.Користи 83% помалку енергија во споредба со стандарден блескаво сијалица.На Eco Smart BR40 LED дневните е затворен поплава сијалица совршен BR40 форма да се вклопи во вашиот затворен вдлабнати лименки или песната светлина тела.Вообичаените локации дека оваа крушка е инсталиран се кујна, дневна соба, вечера, канцеларија или соба.Тоа е совршена замена на вашиот традиционалните блескаво, CFL или Халоген светилки.Таа користи само 12.5 Watts и трае повеќе од 20 години.Дневното светло боја е блескаво светол и особено добро за работата на животната средина.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ