.

.

CFF Пит Бул Gripper - Напредно Сет(200lb, 250lb, 300lb)

CFF Пит Бул Gripper - Напредно Сет(200lb, 250lb, 300lb)

DEN 959.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Се изгради огромен лактите и дробење зафат што не биле во можност да се постигне со правење на бескрајни претставници со пластика-ракува рака-grippers.Ако сакате да се развие сериозни рака сила за спорт, или само сакате да ги импресионира вашите пријатели, а потоа Пит Бул рака grippers се совршен избор за вас!Ако сте загрижени за работи напорно, добивање на болки во рацете и можеби некои calluses на прстите од овој производ не е за вас!Нашата рака grippers беа наменети за развој на неверојатна рака сила.Пит Бул Рачни Grippers се достапни во 100, 150, 200, 250, 300, & 400 lbs.Да го направите ова, ќе мора да ги обучуваат вашата рака слично на било кој друг дел од телото и да го користите ниска претставници(и само 2 до 3 пати неделно), Вие не ќе се развие супер силен стисок со тоа број на повторувања.Просечен човек има проблеми да биде во можност да го затворите PBG-200 на првата проба и многу извештај по неколку месеци на обука тие се лесно затворање тоа за претставници.Пит Бул Gripper можете да ја затворите?Пит Бул рака gripper серија беше развиен за спортисти кои сакаат да ги преземат обука на нивните зафат сила за да на следното ниво.Кога сте во можност да ја затворите вашата полесни grippers за повеќе од 25 претставници, можете да ги користите за топло-up прозорци и за "супер-групи". 50 инчи-сила-lb вртежен момент зголемувања од 100lbs до 400 кг.Ова, конечно, ќе ви овозможи да се изгради огромен лактите и дробење зафат што не биле во можност да се постигне со правење на бескрајни претставници со пластика-ракува рака-grippers.така што ќе можат да се обучуваат вашата зафат слични на обука било кој друг дел од телото со зголемување на отпорот.Се изгради дробење Моќ со Пит Бул Почетник Сет Вклучува : Еден на Секој 200, 250, & 300 lb Рака Grippers.Како и секој друг дел од телото, не заборавајте да загревање и истегнување на вашата страна Задржи претставници во опсег од 5 до 25. Ако сте во можност да го стори 15 до 25 претставници со особена сила на gripper, тоа е добро време да се движи до следното ниво на gripper.Пролет Паузи : Превозот оштетувањето или намалувањето на gripper во голема мера се зголемува веројатноста за пролет кршење.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ