.

.

Sabrent Thunderbolt 3 Заверена М. 2 NVMe SSD Алатката-Бесплатно во Цврсто Алуминиумско Куќиште (ЕЗ-T3NS)

Sabrent Thunderbolt 3 Заверена М. 2 NVMe SSD Алатката-Бесплатно во Цврсто Алуминиумско Куќиште (ЕЗ-T3NS)

DEN 2159.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Sabrent е само еден производители и брендови кои се целосно потврдени од страна на Intel да го користите Thunderbolt 3 технологија во своите производи.Воопшто не се решат за нешто помалку од оригиналот!.Интегрирани температура и здравјето на систем за следење.ФЛЕКСИБИЛНОСТ : Карактеристики целосно монтажни кабел кој овозможува користење на кабел со должина потребни за задача во рака!Plug and play, ниту надворешно напојување потребно.2 големина на компатибилност : 80mm (2280).АЛАТКАТА-БЕСПЛАТНО ДИЗАЈН : Не повеќе завртки!Ова куќиште е 100% алатката-бесплатно што ќе ви овозможи да swap дискови со леснотија.2 големина на компатибилност : 80mm (2280).Топлина Дисипација : Цврсти Алуминиумска конструкција за издржливост и Максимална дисипација на топлина овозможува крајната комбинација на перформанси, сигурност, и екстремна брзина.Thunderbolt 3 технологија овозможува неверојатна брзина до 1600 MB/s. (Вистинските перформанси ќе зависат и од брзината на вашиот NVMe диск и вашата системи вкупните перформанси).Солидна алуминиумска конструкција за издржливост и максимална топлина дисипација.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : НЕ е компатибилен со USB-C пристаништа. (Вистинските перформанси ќе зависат и од брзината на вашиот NVMe диск и вашата системи вкупните перформанси).Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : НЕ е компатибилен со USB-C пристаништа.Не се решат за нешто помалку од оригиналот!.Претворете го вашиот NVMe SSD во брзо, и пренослив диск.Претворете го вашиот NVMe SSD во брзо, и пренослив диск.Thunderbolt 3 брзината на трансфер до 1600 MB/s.Моќ извира покриени од еден ден.ТОПЛИНА на УПРАВУВАЊЕ : Цврсти Алуминиумска конструкција за издржливост и Максимална дисипација на топлина овозможува крајната комбинација на перформанси, сигурност, и екстремна брзина.ДОВЕРБА & СИГУРНОСТ : Не го довери на вашите вредни ПОДАТОЦИ за уредите кои се само "компатибилен" со Thunderbolt 3.Windows / Mac / Linux.Windows / Mac / Linux.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Едноставно подигнете на случај-назад од страна на деблокирање на knob и вметнете вашиот диск!Pin држи вашиот SSD во место, правејќи го процесот напор!Thunderbolt 3 технологија овозможува неверојатна брзина до 1600 MB/s.Вашиот уред мора да имате компатибилен Thunderbolt порта 3, инаку куќиште нема да работи!.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ