.

.

uxcell Притисни за да се Поврзете Цевка Фитинг Машки Лактот 8мм Цевка OD X 1/8NPT Тема Пневматски Воздух Притисни Одговара за Заклучување Фитинг 2 парчиња

uxcell Притисни за да се Поврзете Цевка Фитинг Машки Лактот 8мм Цевка OD X 1/8NPT Тема Пневматски Воздух Притисни

DEN 143.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН】- Име на Производ : Лактот Притисни за да се Поврзете Фитинг ; Тип : 90 Сте Вртливата Лактот Машки Конектор ;Цевка и Конец Големина : 8mm OD x 1/8" NPT Машки.Оперативен Притисок : 0-1 MPa ; температурата на работа:-10 - 60 Степен целзиусови степени. 【ДОБАР ДИЗАЈН】- Притисни-за-поврзете цевка за поврзување на едниот крај машки и теми на другиот крај.Добра порака ззп можат да го издржат поголем и посилен притисок без вкусовите. 【ПРЕДНОСТ】-Имаат отпорност на триење, мала тежина, и отпорност на кршење и пукање,Compressive и отпорен на корозија, добро запечатување перформанси и долг животен век. 【АПЛИКАЦИЈА】- Лактот Воздух Фитинг има Брза и едноставна инсталација,наменета за користење за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки.Answer : ___________________________ Note : . 1.Бидете сигурни дека сечење површина на цевката е вертикална.Ве молиме вметнете ја цевката во дното пред употреба. 2.Кога вметнување на цевки заеднички, тоа мора да биде вметната во крајот, во спротивно може да биде течење. 3.По приклучување во, обидете се да се повлече цевка, ако вие не може да се повлече надвор, тоа значи дека бил поврзан. 4.Кога расклатување на цевка, прво потврдете дека нема притисок во цевката и потоа рамномерно притиснете на крајот капа за дното.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ