.

.

RESHY Висока Прецизност Лабораторија Скала 5000g x 0.01 g Дигитални Аналитички Електронски Рамнотежа Лабораторија Лабораторија Скала Накит Скала Кујна Скала Научни Скал?

RESHY Висока Прецизност Лабораторија Скала 5000g x 0.01 g Дигитални Аналитички Електронски Рамнотежа Лабораторија

DEN 2616.00

Количина на стоки
Достапно на барање

1.Висока Точност : рамнотежата е вграден во висока осетливост на сензорот.Парична казна изработка, има вграден-во ниво,прилагодлив израмнување на нозе.Читање Прецизност : 0.01 g. 2.Многу Карактеристики : мерење функција; tare функција;сметајќи функции; Избор на мерење единици (g/ ct/ lb/ мл 4units). 3.Голем мерење пан; голем екран; large font (големи букви; прекрасен изглед, од не ' рѓосувачки челик мерење пан, LCD дисплеј, читање на податоци е полесно. 4.Квалитетни Материјали : Анти-корозија од не ' рѓосувачки челик мерење пан, цврсти и издржливи, школка усвојува нови ABS заштита на животната средина материјал.Топлина отпорни и анти-падот.Нови не се лизга мат дизајн,Погоден за сите мерење средини. 5.Сите производи се калибрира во фабриката и може да се користи директно.За било какви проблеми со квалитетот, ве молиме E-MAIL, ние ќе го замениме за слободни рок од една година!.Карактеристики на производот : Tare function Self-калибрација function Fault екранот function Unit конверзија function Product параметри : Моќ:Надворешни AC110 V напојување или DC9 V batter Scale Пан големина : 180* 140mm Max Мерка Тежина : 5000 g Min Мерка Тежина : 0.1 g Accuracy : 0.01 g Repeatability Грешка : ±0.02 g Non-линеарна Грешка : ±0.02 g Unit конверзии : g/ct/lb/oz Counting function1.Стави 10 примероци на скала пан, притиснете и задржете КОМПЈУТЕРИ копче за тоа одат во пребројување на владата. 2.Притиснете TARE копче за да се избере примерок дел(10).Притиснете копче ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ за да потврдите. 3.Стави производот да се смета на скала пан, тогаш тоа ќе се прикаже на пребројување на гласовите резултат. 4.Притиснете TARE копче за да го прекинете процесот на пребројување на владата.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ