.

.

ROVATTA 30 Парчиња 11 Инчен Resealable Mylar Храна Складирање Кеси-Двојно Двострано Алуминиум - Вакуум Запечатување Resealable, За долгорочно Складирање на Храна - Мирис и Отпорни на

ROVATTA 30 Парчиња 11 Инчен Resealable Mylar Храна Складирање Кеси-Двојно Двострано Алуминиум - Вакуум Запечатување

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно на барање

✅ Resealable патент : На запечатување техника се користи е leakproof како патент заклучување создава херметички печат и не е лесно да се течење и многу user-friendly.Храна-одделение материјали во изработка на ќеси продолжување на рокот на траење на храната. ✅ Повеќе Слоеви & Спектар На Употреба : Изградени на многу слоеви на еко-пријателски материјал, кои се пункција и отпорни на светлина.На resealable Mylar кеси може да се користи за замрзнувач, како што се зеленчук, месо и остатоци.Сува добра складирање како на пример, ориз, чај, кафе, и житарици, итн. ✅ СЛОБОДНИ СТОИ КЕСИ : за да Може да биде затворен со користење на домаќинство, железо за да се создаде построги печат и спречување на замрзнувачот горат од уништува вашата храна.Непријатна миризба и влага се запечатени внатре да се задржи свежа храна за неколку месеци во исто време.За сува стоки, тесна печат спречување на воздухот од добивање во и скратување на рокот на траење на храната. ✅ 3 ГОЛЕМИНИ AVAILABE : 11 х 8 инчи, 10 х 7 инчи и 9 x 6.5 инчи.Исто така достапни во мулти пакет на сите 3 големини за повеќе складирање користи. ✅ ПРАЗНО ЕТИКЕТИ : се предвидени за лесно име и датум на сите ваши различни предмети во кеси. **Забелешка** дебелината на перница е 190 microns.Димензии : 11 х 8 Инчи.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ