.

.

10pcs 2.3 mm PCB Вежба Малку Set Print Коло Вежба Малку

10pcs 2.3 mm PCB Вежба Малку Set Print Коло Вежба Малку

DEN 527.04

Количина на стоки
Достапно на барање

Материјал :На PCB Вежба Делови се направени од висок квалитет на волфрам челик, висока отпорност на абење, свиткување сила, анти-оштетување,работна ефикасност.Перформанси : поостри сечење на работ може да се намали сечење сила и подобрување на дупчење квалитет.Предност : Со спирала flute сечење на работ, овие PCB вежба бита може да се намали сечење сила и да се спречи вежба од скршени и Тие работат брзо и чисто, со не баговите отпад или лево.Примена : Погоден за килибар восок, печатени кола, 3 D принтер чистење млазницата, plexiglass, bakelite, ЦПУ гравирање, накит, пластика, и други прецизно дупчење.Пакет : Пакет со висок квалитет пластична кутија, лесна за носење и подобра заштита држи ножот совет стока во испорака од тоа да биде оштетена.опишете : Материјал : Волфрам Карбид Зацементира carbide Package : 1 x 10 компјутери тешко алуминиум PCB вежба малку со заштитна кутија.На врвот спирала flute карбид вежба има поостри сечење на работ, го намалува сечење сила, спречува вежба од кршење, и ја подобрува дупчење точност.Многу погодна за дупчење PC одбори, пластика, fiberglass, дрво, меки метали, итн.Карбид вежба битови имаат карактеристики на цврстина, отпорност на абење, сила, свиткување отпор, да ги оштетат отпор, и долго алатка живот.На вежба има голем чип држи простор, голем чип отстранување отпор, мазна chipping, и ниска топлина за време на дупчење, со што се намалува smearing.Примена : Погоден за прецизно дупчење на килибар восок, печатени кола, 3 D принтер чистење млазницата, plexiglass, bakelite, ЦПУ гравирање, накит, пластика, итн.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ