.

.

Schrade SCHF27 11.5 во Нерѓосувачки Челик Целосна Танг Фиксна Сечилото на Нож и Алатка со 6.6 во Пад Точка Ножот и TPE Рачка за Надворешна Опстанок, Кампување и Bushcraft

Schrade SCHF27 11.5 во Нерѓосувачки Челик Целосна Танг Фиксна Сечилото на Нож и Алатка со 6.6 во Пад Точка Ножот

DEN 1948.80

Количина на стоки
Достапно на барање

ДИМЕНЗИИ : 11.5 инчен (29.2 cm) вкупна должина со нож должина на 6.6 инчи (16.7 cm) и тежина од 9.9 унци.ИЗДРЖЛИВИ : Ножот е направен од сигурен 8 Cr13 Mo V Титаниум Обложена со Висок Јаглерод S. S. со црна, текстура термопластични еластомер се справи.СИГУРЕН : Брз и лесен пристап со удобен мулти-носат опција најлон исполнет стаклени влакна обвивка што го прави идеален за вршење додека работат.БЕЗБЕДНА : Има доверба дека ножот не ќе се лизга со безбедноста на прст choil.БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ : Нож карактеристики отстранлив 4.5" (11.4 cm) 3 Cr13 Титаниум Обложена Нерѓосувачки Челик pry алатка во справи со кој се состои од рамна глава шрафцигер, рака машина, шише настроената, 1/4" хексадецимален клуч и клуч возачот.Schrade зема гордост во создавање на доверливи ножеви, кои се совршени за сите авантури на отворено.Без разлика дали сте пешачење, кампување, извршување bushcraft или било какви други активности, Schrade е силна вршење companion ви треба.Schrade Екстремни Опстанок Целосна Танг Фиксна Сечилото на Нож и Алатка се направени од титаниум обложена со висок јаглерод нерѓосувачки челик капка точка на ножот.Нејзината црна TPE Завиткани се справи со доаѓа со deployable титаниум обложена нерѓосувачки челик pry алатка, lanyard прстен/заклучување, и најлон исполнет стаклени влакна појас обвивка со grommet дупки и слотови.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ