.

.

СТАВ Природни Течни Перење Детергент, најголемиот Дел Рефил Пакување, Противалергиски Растенијата и Минерални-врз Основа на Формула, ТОЈ, Вегетаријанци и Суровост

СТАВ Природни Течни Перење Детергент, најголемиот Дел Рефил Пакување, Противалергиски Растенијата и Минерални-врз

DEN 235.68

Количина на стоки
Достапно на барање

ТЕЧНОСТА за ПЕРЕЊЕ ДЕТЕРГЕНТ РЕФИЛ : Нашата МАСОВНО да Одат Рефил Кутија содржи двапати износот на своето шише колега.МАСОВНО ПЕРЕЊЕ ДЕТЕРГЕНТ КОЈ РАБОТИ : Нашата biodegradable & ТОЈ компатибилен формула длабоко ја чисти вашата облека, е тешко на дамки & мириси за да се осигура вашата облека се чувствуваат свежи.РАСТИТЕЛНА ОСНОВА ФОРМУЛА : Нашата формула е направен на растителна основа состојки кои ги исполнуваат највисоките EWG здравствени стандарди.ПРОТИВАЛЕРГИСКИ ТЕЧЕН САПУН за ПЕРЕЊЕ : Бидејќи ние се грижиме за повеќето чувствителни кожи премногу!Нашите перење сапуни се dermatologically тестирани, противалергиски и тоа е Unscented за луѓе со парфем и мирис чувствителност.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА + СУРОВОСТ-СЛОБОДНО : КАРТАТА е Одобрен - со гордост вегетаријанска храна & суровост-бесплатно, нашите производи никогаш не се тестираат врз животни.Тие се, исто така, ECOLOGO Заверена : одржлив и biodegradable.Мирис : Unscented | Големина : 160 Товари Никогаш не се грижи за она што е под фрижидер или зад каучот повторно.Спреј далеку нечистотија и апарати за домаќинство дамки ефикасно со нашата палета на природни средства за чистење во домаќинството содржат противалергиски и високи перформанси состојки добиени од растенијата.Задржи квалитетот на амбиентниот воздух, чиста и освежување благодарение на нашите ефикасни природни воздух purifiers користење активиран јаглерод за да се чист воздух на тврдоглави мириси и загадувачи.Цртичка на овој и малку од тоа!Нашите природни јадење сапуни се таму за да се исчисти вашиот кулинарски ремек беспрекорно - користење само на природни и ултра-performant состојки кои се тешки за маснотии, но нежно на вашите раце.Од деликатна да природни влакна, едноставно додадете нашиот природен чудо за миење!Формулиран без иритирачки ензими, нашите перење детергенти се како пријател на вашата облека како тие се за вашата кожа и ќе ја напушти својата ткаенини во потрага најдобро за подолго.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ