.

.

MMmat Силикони Печење Мат Тркалаат - Најдобри германски Силикони - 12IN x 8FT

MMmat Силикони Печење Мат Тркалаат - Најдобри германски Силикони - 12IN x 8FT

DEN 791.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Најдобриот германски силикони, Храна Одделение, BPA Free, PFOA Слободни, Не-токсични.MMmat силикони печење мат тркалаат може да биде едноставно намалување на која било големина и обликот што треба.Топлина Отпорни До 500°F Степени (260℃).Safe во рерна или замрзнувач.Обновливи печење мат, заштеда на пари на пергамент хартија.Не Држи, лесен за чистење, машина за миење садови безбедно.Совршен за печење, тесто валање, месење, правење на пица/macaron/пити/бонбони/тесто/колаче/леб.Тоа е, исто така сестрано како површината заштитник, табела мат, counter мат, сместување мат, замрзнување фен мат.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ