.

.

Полски Сушени Bay Bolete Печурки ( Podgrzybek ), 70g - Исечени

Полски Сушени Bay Bolete Печурки ( Podgrzybek ), 70g - Исечени

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Вистински Европски шумски печурки.Овошје увезени од Полска Bay Bolete Печурки.Одлично за за подготвување на сосови, супи и салати.Мора да има состојка во полскиот чорба (bigos), зелка со печурки, uszka со црвена borsch, кнедли со печурки (pierogi) и многу други традиционални полски dishes.Net тежина 2.47 оз (70g).Производ на Полска.Кои се увезуваат од Европа.Европската шумски печурки како Podgrzybek (Залив Bolete) или Borowik Szlachetny (Boletus edulis, Procini, Cepe) широко се користат во Европската кујни.Бидејќи на нивните ароматични и компактен целулоза, овие печурки се препорачува за подготвување на сосови, салати и супи.Во Полска, шумски печурки се користи како состојка во чорба (bigos), зелка со печурки, uszka со црвена borsch, кнедли/pierogi со печурки и многу други традиционални полски јадења.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ