.

.

Калифорнија/Беркли Општинската Код Постер - Англиски, Шпански & Кинески Ламинат Законот За Работни Односи Постер

Калифорнија/Беркли Општинската Код Постер - Англиски, Шпански & Кинески Ламинат Законот За Работни Односи Постер

DEN 478.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Специјалност законот за работни односи постер ги исполнува објавување на барањата на Беркли Минимална Плата (BMC 13.99), Беркли Платено боледување (BMC 13.100), и Беркли Семејство Пријателски и еколошки работното место Обред (BMC 13.101).Сите работодавачи кои имаат работници во Беркли се потребни за да се објави известување на видливо место во секое работно место или работно место, каде било работник работи информирање на вработените на сегашната минимална плата стапка и нивните права.Информации треба да бидат поставени во било јазик што го зборуваат најмалку 5% од вработените на работното место или работно место.Ламинат постер мерки 20" W x 14.25" H и е отпечатена со користење на 4-боја процес.Постери се ламинат да се соочи со голем сообраќај области или отворено ќе ви се прикаже, плус додава заштита од се променети или изобличени.Добие согласност гаранција треба да се избегне објавување казни!.Повеќето up-to-date верзија е транспортирана за да се исполнат сите задолжителни OSHA, државните и локалните законот за вработување постер барања.Постер е trilingual : Тоа ги вклучува англиски, шпански и Кинески јазици.Објавување ревизија датуми се осветлени за едноставна идентификација.Карактеристики QR Кодот за да се потврди труд постер согласност со статус брзо скенирање.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ