.

.

Seco-Larm E-941SA-1200 Електромагнетни Брава со 1200 lb Држи Сила (Пакување од 2), Елоксирани Алуминиумски Домување (НИ 28), Избор на 12/24 VDC Операција, Прилагодлив за Монтажа Заграда

Seco-Larm E-941SA-1200 Електромагнетни Брава со 1200 lb Држи Сила (Пакување од 2), Елоксирани Алуминиумски Домување

DEN 2507.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Елоксирани алуминиумски домување (НИ 28).Избор 12/24 VDC операција.MOV пренапонска заштита.Комплетната монтажа хардвер за типичен инсталации. "L" и "Z" загради се достапни за лесно монтирање.Seco-Larm E-941 SA-1200 Електромагнетни Брава со 1200 lb Држи Сила (Пакување од 2), Елоксирани Алуминиумски Домување (НИ 28), Избор на 12/24 VDC Операција, Прилагодлив за Монтажа Заграда, Монтажни Faceplate Key Features1,200-lb Држи force Anodized алуминиумски домување (НИ 28)Избор 12/24 VDC operation No остаток magnetism MOV пренапони protection Adjustable монтажа bracket Complete монтажа хардвер за типичен installations L и "Z" загради се достапни за лесно mounting Detachable faceplate Specifications Holding Сила : 1,200-lb (545kg)Оперативен Напон : 12/24 VDC±10%Тековни цртање : 500m A@12 VDC, 250m A@24 VDCOperating Температура : 14º~131º F (-10º~55º C) Electromagnet Димензии : 10-1/2"x1-5/8"x2-5/8" (268x42x67 mm)Арматура Димензии : 7-1/4"х5/8"x2-3/8" (185x16x61 мм)Тежина : 11-lb (5kg).

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ