.

.

GSP 9120100 Тркала Центар и Волан Зглоб Собранието - Компатибилен со изберете возила: Dodge: 2008-12 Калибар; Jeep: 2007-17 Компас, 2007-17 Патриот ; Лево Напред (Возачот Страна)

GSP 9120100 Тркала Центар и Волан Зглоб Собранието - Компатибилен со изберете возила: Dodge: 2008-12 Калибар;

DEN 3672.00

Количина на стоки
Достапно на барање

GSP Тркала Центар и Волан Зглоб Собранија се конструирани да се обезбеди OE одговара, форма и функција се премиум материјали, заедно со прецизна обработка и балансирање, се обезбеди непречено, вибрации слободни перформанси во сите услови на возење.Сите нови компоненти, конструиран за да стандарди за еднаков или подобар од OE оригинали, се користат за производство на нашите Тркала Центар и Волан Зглоб Склопови и да се обезбеди совршено се вклопуваат за кавга бесплатна инсталација.Хабовите со сензори функција OE специфични harnesses/конектори за едноставни 'plug and play' компатибилност со вашето возило; секој центар е dyno селектирани за правилно сензор излез пред да замине нашата фабрика.Карактеристиките/Спецификациите : Центар Страната Дијаметар - 5.51 инчи, Центар Splines - 28, Прашина Shield - Да, Оска Орев - Yes; Ограничени Доживотна Гаранција.ЛЕВО ПРЕД Возачот Страна : Компатибилен со изберете возила Потврди fitment детали користење Одговара Тајна погоре : DODGE : 2008-12 Калибар; JEEP : 2007-17 Компас, 2007-17 Патриот.Вклучени компоненти : суспензија зглоб собранието.GSP Тркала Центар и Волан Зглоб Собранија се конструирани да се обезбеди OE одговара, форма и функција се премиум материјали, заедно со прецизна обработка и балансирање, се обезбеди непречено, вибрации слободни перформанси во сите услови на возење.Сите нови компоненти, конструиран за да стандарди за еднаков или подобар од OE оригинали, се користат за производство на нашите Тркала Центар и Волан Зглоб Склопови и да се обезбеди совршено се вклопуваат за кавга бесплатна инсталација.Хабовите со сензори функција OE специфични harnesses/конектори за едноставни 'plug and play' компатибилност со вашето возило; секој центар е dyno селектирани за правилно сензор излез пред да замине нашата фабрика.Бидејќи ние веруваме во исклучителни квалитетот на нашите компоненти, секоја GSP центар собранието доаѓа со Ограничена Доживотна Гаранција.GSP Автомобилската група е водечки производител на автомобилски погонска група компоненти во светски автомобилски резервни.Нашата компанија е основана во 1985 година да го произведе највисок квалитет Вози Шахти, CV Оска Собранија, CV Заеднички Проекти, Центар Собранија, Воланот Лежишта и гума-да-метални компоненти на пазарот.Со годишен капацитет на производство надминува 13 милиони CV заеднички проекти, 4 милиони вози шахти, 1,5 милиони центар собранија, а 10 милиони гума-да-метални компоненти, GSP има производство на стручност можете да се потпираат на.Јас.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ