.

.

Melissa & Даг 41900 Делукс Дрвени Печат Set-Бајка | Уметности & Занаети | 3+ | Подарок за Момче или Девојка

Melissa & Даг 41900 Делукс Дрвени Печат Set-Бајка | Уметности & Занаети | 3+ | Подарок за Момче или Девојка

DEN 1030.32

Количина на стоки
Достапно на барање

38-парче делукс бајка-тематските дрвени печат и боење на сет од Melissa & Даг.Вклучува 30 магичен дрвени-ракува гума бајка марки (балет, сирена самовила, и принцезата), 2 2-colourwashable мастило влошки (розова, виолетова, сина, зелена), 6 цветен маркери.Совршен за раскажување приказни, создавање на уметнички проекти, картички, декорирање тетратки, и повеќе.Охрабрува боја признавање, patterning, мемориски вештини, фината моторика развој, како и на креативноста и раскажување приказни.Го прави голем дар за децата на предучилишна возраст да preteens, на возраст од 4 до 12, за рацете-на, на екранот-бесплатни.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ