.

.

14k Цврсти Бели Златен Круша и Круг Намали Симулирани Дијамант Ангажман Прстен И Бендот Деко, Свадба, Свадба, Хало, - Годишнината 1.50 кт

14k Цврсти Бели Златен Круша и Круг Намали Симулирани Дијамант Ангажман Прстен И Бендот Деко, Свадба, Свадба,

DEN 11518.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Ова е прекрасен дизајн солидна 14k бело злато, 1.50 ctw круша и круг намали симулирани дијаманти, арт-деко / prong & отворајќи го поставите стилот ангажман прстен и совршен појавување на бендот Ова е совршено конфликт без алтернатива за минирани дијаманти, овие камења се внатрешно беспрекорно, D во боја и брилијантен во сече со многу сјај. ** Ние ги користиме најдобрите дијамант симулирани на пазарот.Тие се заврши преку истата резници и брилијантен полирање техники кои вистински дијаманти ги поминат во текот на производството.Нашите симулирани дијамантски сјај светла како вистински дијаманти!Тие не се природни дијаманти, но, се направени да повторуваат изглед и сјај на Г боја и беспрекорна природен дијамант и се сече точно на ист начин.Тие ќе траат цел живот кога правилно се грижи за.Вкупната тежина е 1.50 кт.Објектот Информации : Центар Камен : Карат Тежина : 1.00 кт (8.0x5.0mm) Јасност : VVS Боја : D : D Намалување на : Круша, Одлична Страна Камења : Карат Тежина (вклучувајќи појавување бенд) : 0.50 кт Јасност : VVS Боја : D : D Намалување на : Круг, Одлична Метал : 14k цврсти бели златен (достапни во жолта или злато се зголеми за истата цена по барање).

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ