.

.

Мек Восок е Далеку Уво Восок Отстранување Помош – 0.5 FL МЛ Уво Капки со Високо Акција

Мек Восок е Далеку Уво Восок Отстранување Помош – 0.5 FL МЛ Уво Капки со Високо Акција

DEN 287.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Медицински одобрени од уво капки безбедно и нежно се отстрани вишокот на уво восок (cerumen).Брзо дејство агент е формулиран за да се концентрира на ушната маст, и пена за контакт, помагајќи да омекне, се олабави и се пробие до појачани/погодени cerumen.Навлажнувачки агент помага да се олабават уво восок додека климатизација деликатни поставата на ушниот канал.Одлично за апаратче за слушање корисници или некој што произведува прекумерна ушната маст.Од Мек е, на #1 на Докторот Препорачува Уво Plug Бренд.Отстранување на прекумерната ушната маст или ушната маст блокада (cerumen импактација) со памук брисеви и уво свеќи се смета за неефикасно и потенцијално опасни страна на Американската Академија на Otolaryngology.Мек е ушната маст отстранување уво капки и ушната маст отстранување колекции/системи се медицински одобрени за безбедно и нежно се отстрани вишокот на уво восок.Мек е уво восок смена помага да добиете на прекумерна уво восок од ушите, така што ќе може да се слушне повеќе од јасно.Измијте дека непријатни ушната маст пречка за излез од ушите со Мек Восок е Далеку Уво Восок Отстранување Помош Уво Капки.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ