.

.

MelodySusie Преносни Електрични Помине Вежба со 10Pcs Волфрам Карбид Помине Битови, Компактен Efile Електрични Нокти Датотека за Полнење за Акрил, Гел за Нокти, Педикир Маник

MelodySusie Преносни Електрични Помине Вежба со 10Pcs Волфрам Карбид Помине Битови, Компактен Efile Електрични

DEN 1127.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Мултифункционален : Дизајниран со 6 видови на метални делчиња (исто така работи со сите видови на 3/32" месо тело битови) и 6 пескарење бендови, кои се користат за мелење, резба, сечење, полирање за сите помине уметност како и cuticle отстранување.Прилагодливи Брзина : 0-20,000 ВРТЕЖИ во минута со контрола на брзината копчето, што го прави овој електрични нокти датотека за полесно да полски на вашите нокти.Ниско ниво на Бучава и Ниска Топлина : Ова електро датотека е со моќни, а сепак тивок мотор.Исто така, на smart дисипација на топлина може да се избегне прегревање ефикасно. (не повеќе од 20 минути на континуирана употреба секој пат се препорачува).Највисок Прецизност Волфрам Помине Вежба Битови - Доаѓа со 2pcs казна-ронки битови, 3pcs медиум-ронки битови и 5pcs големи ронки битови, сите од нив се направени на оптимална сила на волфрам карбид материјал, кој е здрав остри доволно за да се отстрани полски акрилик гел ноктите она што го сакате.Високо-квалитетни материјали и строги дизајн на тестови, тоа создава помалку прашина со мало триење и топлина, заштита на кожата од прегревање штета.Трајни и високо-вредност помине уметност алатки за вашиот избор!.Професионални Cuticle Вежба Битови Set - Со секој големина помине вежба битови што ви треба во еден сет, тоа прави голема работа за сите професионални manicurist или почетник, сечење вашето време и во една половина.Професионален за полирање, обликување, сечење, отстранување на гел ноктите или доградба на акрилни нокти, или чистење на кутикулите и sidewall.Мултифункционален : Дизајниран со 6 видови на метални делчиња (исто така работи со сите видови на 3/32" месо тело битови) и 6 пескарење бендови, кои се користат за мелење, резба, сечење, полирање за сите помине уметност како и cuticle отстранување.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ