.

.

Објектот Dermatologie Alphactif Анти-Падот Лосион 100ml

Објектот Dermatologie Alphactif Анти-Падот Лосион 100ml

DEN 3467.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Објектот Alphactif Анти-Падот Лосион 100ml е лосион за намалување на губење на косата и стимулација на растот на косата сијалица ниво.На лосион дела благодарение на својата 3 actives : .Објектот Dermatologie Alphactif Анти-Падот Лосион 100ml е лосион за намалување на губење на косата и стимулација на растот на косата сијалица ниво.На лосион дела благодарение на својата 3 actives : - Органски силикон враќа мобилната размена и го активира циркулацијата на крвта, exerting стимулант ефект врз germinating областа на косата. - Витамин B6 (pyridoxine), од суштинско значење за коса крушка, обезбедува раст на косата. - Природни растителни екстракти стимулира циркулацијата на крвта во главата.Тие се очисти и зајакнување на коренот на косата.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ