.

.

160PCS Лопата Конектори Жолта 12-10AWG-Haisstronica Топлина се Смалуваат Лопата Конектори-Лопата terminlas Машки&Женски Брз Исклучите Жица Конектори за Watercraft,Електроника,Автомоби?

160PCS Лопата Конектори Жолта 12-10AWG-Haisstronica Топлина се Смалуваат Лопата Конектори-Лопата terminlas Машки&Женски

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Купувачот Доверба : Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи.Тие се отпорни на корозија и хемиската ерозија. одлична мат калај-обложено црвено бакар карактеристики.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка,ве молиме контактирајте со нас.Обезбеди заштеда на време и простор за заштеда на опции за жици проекти.Висок квалитет на топлина се смалуваат цевка поставата содржи топла топи лепило.обезбедува супер електрична спроводливост и безбедноста на жица.по греење да се обезбеди изолација заштита.Auto, Автомобили, камиони, бродови, стерео аудио AV, подземни кабли, и 12 volt додатоци Минимум намали температура : 176°F / 80°C Низок минимален се намали температурата.Боја кодирани парчиња со текст печати помага да се идентификуваат потребни за конекција за брзо Можно компатибилни користи вклучуваат : Auto, Автомобили, камиони, бродови, стерео аудио AV, подземни кабли, и 12 volt додатоци Минимум намали температура : 176°F / 80°C Низок минимален се намали температурата им овозможува на корисникот да лесно се намали цевки без топење жица слој.Целосна обнова температура : 266°F / 130°C, температурата на работа : од -67°F до 257°F или -55°C до 125°C.Обезбеди жици проектот е безбедноста. одлична мат калај-обложено црвено бакар карактеристики обезбедува супер електрична спроводливост и безбедноста на жица.Водоотпорен, Солиден и пункција отпорни.Солиден и пункција отпорни.Висок квалитет на топлина се смалуваат цевка поставата содржи топла топи лепило доволно за да се заврши на жици, и тоа се намалува брзо по греење да се обезбеди изолација заштита.Да ги собере сите A.доволно за да се заврши на жици, и тоа брзо се намалува. G 12-10 жици.Електрични конектори со ABYC стандард.Примена : DIY'ers работа на autos, бродови, мотоцикли,РК автомобили, или нешто што треба одличен вдп конекција.polyolefine и не ќе се скрши на изолација слој кога се притиснати.Целосна обнова температура : 266°F / 130°C, температурата на работа : од -67°F до 257°F или -55°C до 125°C.Полиолефин Цевки : конектори школка е направен од високо-квалитет.Водоотпорен,.Електрични конектори со ABYC стандард.Ние нудиме 30-дневниот гаранција за парите назад,и 12-месечно замена гаранција се даваат на клиентите 100% Задоволство Гаранција за ризик од купување!.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ