.

.

Watershot Watershot Buoyant Lanyard

Watershot Watershot Buoyant Lanyard

DEN 188.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Држи Вода шут со i Phone живот.Светло обоени рака го прави полесно да се види.Лесно и безбедно се придава на домување.Ако сакате да станете одделени од вашето Watershot за i Phone домување, на Watershot Buoyant Lanyard осигурува тоа ќе биде безбедно да лебдат на водата на површината.Лесно да се инсталира на вашиот домување, овој додаток ќе ви обезбеди дополнителни мир на умот.Предупредување : овие buoyant lanyards се тестирање за да се 30lbs на влечење на сила.Ако се користи во екстремни услови (тешки surf, итн.) на lanyard може да биде подложен на силите надминува 30lbs, па ние ви препорачуваме да додаток дополнителни безбедносни поводник да се осигура дека buoyant lanyard останува поврзани со домувањето.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ