.

.

Melin Алатка AMGS Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 2 Флејта, 1.5000 вкупна Должина, 0.0950 Сечење Дијаметар, 0.125 месо тело Дијаметар

Melin Алатка AMGS Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 2 Флејта, 1.5000

DEN 408.48

Количина на стоки
Достапно на барање

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Алуминиум титаниум нитрид е сличен на Ti Al N но со повисока содржина на алуминиум за подобрување на цврстина и мазност.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Плоштад носот крајот. 30 Степен хеликс агол.Melin Алатка произведува целосната портфолио на висок квалитет, висока прецизност солидна карбид Микро крајот мелници на state-of-уметноста CNC мелење машини во нашата Кливленд, Охајо објект.Користење на симулирани програмирање и роботски товарачи, конзистентноста, нашата tools имаат во нивната усогласеност со строго спецификации и, пак, перформансите, тие се обезбеди на нашите корисник клиенти е за вториот нема.Во прилог на широк спектар на стандардни големини, од 0.005" преку 0.125", Melin предвидува дека истиот конзистентност во прилагодено дизајн алатки со брза испорака и конкурентни цени.Идеален за металугрија машина продавници кои им служат на медицински & стоматолошки инструменти, медицински импланти, електронски индустрии, мувла & умре, и мали делови производители, Melin Микро крајот мелници обезбеди стилови, големина опсег, и прецизност геометрија овие индустрии побарувачката од светска класа добавувачи.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ