.

.

SUNJIKA Компатибилен со DIY Карбонски Влакна Винил Заврши 11.8 x 4 Chevy Bowtie Амблем Заврши Логото Комплет со Шпатула и Машина Универзална 3Pcs (Црна)

SUNJIKA Компатибилен со DIY Карбонски Влакна Винил Заврши 11.8 x 4 Chevy Bowtie Амблем Заврши Логото Комплет

DEN 287.04

Количина на стоки
Достапно на барање

Издржливи материјали - амблемот шалче е издржлив дека може да трае 5-7 години без исчезнува или пукање.Тоа е исто така анти-гребнатини и валкано отпорни да се задржи оригиналниот изглед.DIY со себе:Покрие некаде сакате да ги красат возило во објект големина, на пример steeling тркала амблем,Инсталација е исто како амблем налепници.Пакет:3 парчиња од 11.8" x 4" налепница,авто логото заврши комплет доаѓа со squeegee кои се корисни за сечење на обликот на значка и протера воздухот.Силно Лепило Decals : За силна моќна лепило, тие се уште ќе работи добро и во дожд или автомобил мие.Силно лепило поддржува трајни услуга на долг рок.Инсталација Чекори : 1.Чиста bowtie амблем за да бидете сигурни, без песок и нечистотија. 2.Излупете лепило заштитник и се држи на амблемот. 3.Користете scraper да се отстрани меур. 4.Ги преземе нож за да се намали форма и слободно место.Карактеристики: - Направени на налепница и ниска капи лепило, ја налепницата е времето отпорни и УВ заштита, што е подобро за возило надворешноста која може да страдаат било кој временски услови. - Дизајнирани со мазна завршница, на значка заврши симулира вистинска текстура дека тоа е тешко да се направи разлика. - Моделот е посебен и висока густина заштита на возило paintwork или слој од гребнатини.Спецификација: Боја : Црна Материјал : Винил Големина : 11.8"x 4"/30cm x10cm Пакет Содржина : 3 на состојба на налепници, 1x пластични squeegee, 1x нож Како да го Инсталирате? 1. Темелно чистење на површината. 2. Кога е сув, кора на хартија поддршка од винил лист и да ги применуваат. 3. Откако винил е применета, може да се користат топлинска да се применуваат врз криви површини со малку трпение и работа.Користете топлина пиштол или фен за коса и нежно притиснете филмот во место со гума squeegee или со рака. 4. Земете остар комунални сечилото или exacto нож и внимателно да се намали винил да го обликуваат и кора од вишокот далеку.Совети: се Преземат некои топла вода, алкохол или фен за да им се помогне кога доаѓа надвор, остатоци можат да бидат исчистени.Ве молиме овозможи мали грешки ви благодариме за рачно мерење.Ако имате било каков проблем, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ