.

.

3M 4492B Круг-1-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 1 Инч Кругови (Пакување од 250)

3M 4492B Круг-1-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 1 Инч Кругови (Пакување од 250)

DEN 447.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложени на двете страни со притисок чувствителни лепило.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.За сврзување груб или неправилни површини, 3 M Двојно Обложени Пена Ленти се пополнат празнините и да се дистрибуираат стрес рамномерно во текот на царински област.Овие ленти може да биде лесно да се применуваат со рака или со фармацевт, без посебна апликација опрема потребни за цврста врска. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 B е црна полиетиленска, conformable, двојно обложени, затворени-cell пена лента.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ