.

.

DLDQMY 12V-24V TL-Q5MC1 Inductance Сензор за Близина Прекинувач за Светло 3-Жица NPN Нормално Отворен НЕМА 5MM

DLDQMY 12V-24V TL-Q5MC1 Inductance Сензор за Близина Прекинувач за Светло 3-Жица NPN Нормално Отворен НЕМА 5MM

DEN 964.80

Количина на стоки
Достапно на барање

1.Име : призмата близина switch. 2.Модел TL-Q5 MC1. 3.големина : 17*17*28mm. 4.Detectio Растојание : 5mm. 5.Detectio Објект метал,железо.Roduct Вовед : 1.Име : призмата близина switch2.Модел TL-Q5 MC13.големина : 17*17*28mm4.Detectio Растојание : 5mm5.Detectio Објект метал,iron6.Оперативен Напон : DC 12-24 V7.Излез Начин : DC 3 жица NPN нормално отворен,NPN НЕ (Default Испратите НЕ)8.Излезна Струја : 300(m A)9.Школка Материјал : 10.Fubctio на : близината прекинувач (исто така се нарекува не-контакт патување switch),операторот може да кога станува збор близина на метал,и тоа е Широко applicated алатка во контролирање и други equipmen.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ