.

.

Италијански Органски Анасон Полен од Алма Гастрономски | 1 Унца Стаклена Тегла

Италијански Органски Анасон Полен од Алма Гастрономски | 1 Унца Стаклена Тегла

DEN 588.00

Количина на стоки
Достапно на барање

1 унца (28 грам) - Стаклена Тегла.Состојки : Диви Анасон Полен од Калабрија.Посипете малку на poached лосос или пилешко за elusively слатка гарнитури.Ако ангелите попрскана со зачин од своите крилја, ова ќе биде тоа! - Многу, многу ангели се потребни за да се создаде дури и мала количина на оваа полен!.Производ од Калабрија, ИТАЛИЈА.Анасон Полен има навистина неверојатен вкус - замислете изолирање на резене семе, со што е послатка и потоа да се прави тоа сто пати поинтензивно.Ако ангелите попрскана со зачин од своите крилја, ова ќе биде тоа!Многу, многу анасон цвеќиња се потребни за да се создаде дури и мала количина на оваа полен, за изработка на овој зачин е ни приближно толку скапи како шафран.Прекрасна вкус е како многу послатка и повеќе моќни резене семе.Анасон полен е популарен во Италија, каде готвачи додадете на нивните маслиново масло за леб, и да се направи анасон pesto.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ