.

.

80 Вати LED Пченка Сијалица -Овен III Серија - 11,000 Lumens -4000K - име магнат E39 База - Изградена-во 6KV Бран-Dimmable

80 Вати LED Пченка Сијалица -Овен III Серија - 11,000 Lumens -4000K - име магнат E39 База - Изградена-во 6KV

DEN 2279.76

Количина на стоки
Достапно на барање

ПОДОБРО ДИЗАЈН - 150,000 Час LED Живот!Над 26 години!Овие LED Пченка Светилки користи Led диоди Надогради до најновата Led диоди.4" 54 вати= 9.8", 100 вати= 10. 80 Вати E39 LED Пченка Светлина, Крушка - ОВЕН III Серија - 11,000 Lumens - 4000 K Природни Бело - Замена за Тела со 175 вати КРИЕШЕ/HPS/Метал Halide - Висока Ефикасност 150 Лумен/ вати - 360 степени Осветлување - Одборот Затемнување/Wattage Избор - 6 KV Пренапони Овој модел е fanless дизајн.DLC е Дизајн на Светлата Конзорциум за независна верификација на перформанси и услови за попусти со енергија комунални услуги програми.Дополнителна заштита од прашина и влага го продолжи својот живот.Јасно покрие ги штити Led диодите од нечистотија и влага продолжување на животот на сијалица.За Rugged Grade Индустриски Одделение Така.Високо Квалитетни Алуминиумски Дизајн и јасно пластика школка го даде еден IP64 Водоотпорен оценка.Ве молиме забележете дека во случај на КРИЕШЕ замена на баласт ќе треба да се одмина при промена на Led диоди (Led користи возачот, не баласт).8", 120 вати=само 11,6"x4.Дизајниран за подобро ладење со Поголеми, Алуминиум Топлина Мијалник дозволува Fanless сијалицата во сите wattages па тие работат тивко.6", 27 вати =6.КВАЛИТЕТ И ГАРАНЦИЈА - 5 години Цврста Гаранција поддржани од страна на нашите НАС Техника и Поддршка на Корисниците на Тимот.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ