.

.

JINPART Телефон Acccessories 0.26 mm 9H 2.5 D Транспарентен Калено Стакло Филм Компатибилен за Nokia 7.1 Видиме Екран Заштитник

JINPART Телефон Acccessories 0.26 mm 9H 2.5 D Транспарентен Калено Стакло Филм Компатибилен за Nokia 7.1 Видиме

DEN 835.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Висока цврстина. Добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден за корисници.Филмот има висока светлина трансмисија.Единственото нешто што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно ако можете да го залепите филм.Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако ќе се применува.Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја.Инструкции За Инсталација : 1.Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.Мобилните телефони се толку скапи, па се разбира дека треба да се заштити.Лесен за употреба.Издржливи.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.Тоа има одлична адхезија.Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено.Мазна површина.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.Многу поволна цена,добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано.Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот.Ултра-тенок и одлична флексибилност.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување на scree.5 D Транспарентен Калено Стакло Филм за Nokia 7.Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.Предупредува : 1.Функционална.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ