.

.

Андреј Топката Главата, Црни Алуминиумски Легури Топката Главата за Монитори за Телефонот за Видео Рекордери

Андреј Топката Главата, Црни Алуминиумски Легури Топката Главата за Монитори за Телефонот за Видео Рекордери

DEN 309.36

Количина на стоки
Достапно на барање

Алуминиум Материјал : сферични топката главата е направен од алуминиум, и ЦПУ струг е исклучителна и има површина, отпорност на абење, и елоксирани третман. 1/4 Инчи Навој Интерфејс : На топката главата врвот 1/4 инчи стандард навој интерфејс може да се прошири на монитори, видео рекордери, камери, мобилни телефони и други уреди.Усвојување на Цврста Топка Дизајн : солидна топката дизајн во голема мера ја зголемува стабилноста на топката главата.Дијаметарот на топката е 13mm/0.5 во која може да се користи со мобилни телефони или светло фотографска опрема.Прилагодливи Агол на Снимање : Вертикална 90° еден отвор, 135° опсег на движење, полесно да се прилагоди на агол на снимање, мала тежина, 1.5~2kg/3.3‑4.4 lb тешки товарот.Заклучување Копче Дизајн : Со заклучување копче, knob може да се протегала и прилагоди, и може да се прилагоди на соодветна позиција.Интерфејс е 1/4 инчи завртка за да 1/4 инчи завртка.Функција : 1. Алуминиум Материјал : сферични топката главата е направен од алуминиум, и ЦПУ струг е исклучителна и има површина, отпорност на абење, и елоксирани третман.2. 1/4 Инчи Навој Интерфејс : На топката главата врвот 1/4 инчи стандард навој интерфејс може да се прошири на монитори, видео рекордери, камери, мобилни телефони и други уреди.3. Прилагодливи Агол на Снимање : Вертикална 90° еден отвор, 135° опсег на движење, полесно да се прилагоди на агол на снимање, мала тежина, 1.5~2kg/3.3‑4.4 lb тешки товарот.4. Усвојување на Цврста Топка Дизајн : солидна топката дизајн во голема мера ја зголемува стабилноста на топката главата.Дијаметарот на топката е 13mm/0.5 во која може да се користи со мобилни телефони или светло фотографска опрема.5. Заклучување Копче Дизајн : Со заклучување копче, knob може да се протегала и прилагоди, и може да се прилагоди на соодветна позиција.Интерфејс е 1/4 инчи завртка за да 1/4 инчи завртка.Спецификација : Предмет Тип : Мини Топката Head Material : Алуминиум Alloy Color : Black Weight : Прибл. 34g/1.2 oz Interface : 1/4 Инчи Завртка за да 1/4 Инчи Screw Load Имајќи : Прибл. 1.5~2kg/3.3-4.4 lb Ball Дијаметар : Прибл.13mm/0.5 во Пакет Листа : 1 x Мини Топката Главата.

Деталните информации

Item Type:
Mini Ball Head
Material:
Aluminum Alloy
Color:
Black
Weight:
Approx. 34g/1.2oz
Interface:
1/4 Inch Screw to 1/4 Inch Screw
Load Bearing:
Approx. 1.5~2kg/3.3-4.4lb
Ball Diameter:
Approx.13mm/0.5in
Package List:
1 x Mini Ball Head :

Тие исто така купуваат со овој производ