.

.

Newmind XL4016E1 Високо-енергетски Регулатор на DC Напон

Newmind XL4016E1 Високо-енергетски Регулатор на DC Напон

DEN 2092.80

Количина на стоки
Достапно на барање

* Овој производ користи XL4016 switch регулаторот чип, со MBR10200 двојно , на влез до 40 V, на излез 1.25-36 V континуирано прилагодливи. * Овој производ користи XL4016 switch регулаторот чип, со MBR10200 двојно , на влез до 40 V, на излез 1.25-36 V континуирано прилагодливи. * Тоа може да се прилагоди или исклучен од страна на knob, повеќе практично да работат. * 1 Pcs XH-M401 DC-DC Buck Модул XL4016 E1 Високо-Моќ DC Напонски Регулатор 8 A Со Регулаторот. * Излезна струја до 8 A.Користење кога се користи вентилатор, долготрајна работа препорачува во рамките на 5 A. * Со повеќе за заштита : во текот тековната заштита, во текот температура заштита и краток спој заштита, итн., повеќе безбедно да се користи.Опис : - 1 Pcs XH-M401 DC-DC Buck Модул XL4016 E1 Високо-Моќ DC Напонски Регулатор 8 A Со Регулатор - Овој производ користи XL4016 switch регулаторот чип, со MBR10200 двојно , на влез до 40 V, на излез 1.25-36 V континуирано прилагодливи - Тоа може да се прилагоди или исклучен од страна на knob, полесно да се работи - Излезна струја до 8 A.Користење кога се користи вентилатор, долготрајна работа препорачува во рамките на 5 A. - Со повеќе за заштита : во текот тековната заштита, во текот температура заштита и краток спој заштита, итн., повеќе безбедно да се користи.Спецификација : - Име на Производ : DC напонски регулатор - Регулирање на режим : PWM модулација - Влезен напон : DC4-40 V - Излез опсег : DC1.25-36 V Струја : 8 A - Моќност : 200 W - Конверзија ефикасност : 94% - Префрлување фреквенција : 180 KHz Size Табела : Димензии : 61x41x27mm/ 2.4x1.6x1 Inch Package Вклучува : 1 Парче DC-DC XH-M401 Buck Module Note : Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-2mm разлики во големината.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме да се разбере.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ